Комунікаційна кампанія "Ти як?"
- Тетяна Михайлівна
- 2 дня назад
- 3 мин. чтения

Що робити, коли нервуєш або відчуваєш стрес?
Наша психіка дуже вразлива і може зазнати ушкоджень під впливом стресу. І як не існує спільного для всіх діагнозу, чи це серйозна депресія або легка нервозність, так немає і придатного для всіх способу лікування.
Втім, є методи, які принаймні допоможуть послабити стрес і тривожність, поліпшити твоє психічне самопочуття, знизивши навантаження на психіку.
Контролюй своє дихання.
Досить часто, коли ми надто зациклені на своїх думках, стрес змушує нас втрачати контроль над собою, впадати в тривогу і навіть паніку, і добрий спосіб перервати це – зосередитися на диханні. Вдихай глибше, намагаючись звертати увагу на те, як ти дихаєш, і зберігай спокій, щоби тривоги не вивели тебе з рівноваги, викликавши напад паніки.
Назви свої емоції.
Розпізнай, що саме ти відчуваєш: тривогу, злість, напругу тощо. Усвідомлення емоцій допомагає краще з ними впоратися.
Обмеж негативні подразники.
Якщо можеш – вимкни новини, відклади телефон або вийди з переписки. Більше перебувай у русі.
Щоденний рух - це ключ до ясного розуму та внутрішньої рівноваги. Чим більше ми рухаємося, тим краще працює наша психіка і тим легше справлятися з емоційними навантаженнями. З біологічної точки зору ми, як мисливці та збирачі, створені для руху – щодня нам потрібно вирушати на пошуки їжі, а потім повертатися назад. Тому якщо сидіти за столом весь день, витрачаючи всю енергію на роботу голови, ми начебто відключаємося від тіла. Потрібно влаштовувати собі регулярні перерви, щоб рухатися – це вплине на ефективну роботу мозку.
Спілкуйся з людьми.
Поговори з кимось, поділись своїми переживаннями. Слова вголос часто зменшують напругу. Багато хто неохоче розмовляє з сім'єю та друзями про психологічні проблеми. Відверта розмова стане важливим кроком, адже тоді ти зможеш говорити те, що думаєш – на противагу звичайному «все добре», коли насправді все відстій. Хочеш вір, хочеш ні, але вічний позитив має свої негативні наслідки. Наприклад, якщо ти сумуєш за кимось близьким, а твій девіз – мислити позитивно, забути про все і жити далі, усередині тебе залишиться потреба дати вихід скорботі. Дуже важливо дозволити собі відчувати повну гаму емоцій. Якщо іноді ти дозволяєш собі сумувати, то сум минає швидше.
Склади свій режим дня.
Встановлення регулярного режиму дня сприятливо впливає на психіку, дозволяє створити стабільність, контроль та передбачуваність у житті, відчувати внутрішню безпеку. Крім того, регулярність режиму дня сприяє формуванню регулярних ритмів сну та неспання, що є важливим для забезпечення високої ефективності життєдіяльності та розвитку інтелектуальних здібностей.
Зв’язок із природою.
Часте проведення часу на природі та прогулянки серед дерев допомагають відновити природний баланс нашого організму. Стрес, тривожність, глобальні проблеми, міське життя, постійна активність у соцмережах – все це викликає напругу, і відпочинок від такого навантаження, навіть якщо це просто час, проведений на природі, дуже корисний для нашого фізичного та психічного здоров'я.
Допомагай.
Іноді ми зациклюємося на своїх проблемах і не бачимо, що відбувається навколо, і тоді можливість допомогти іншим людям дозволяє поглянути на ситуацію з іншого боку. А ще це сприяє виробленню ендорфінів, покращуючи наше самопочуття. Можна зайнятися благодійністю або просто написати комусь і дізнатися, чи не потрібна допомога. Те, що дуже просто для нас самих, може бути дуже складним для інших людей, але ти не дізнаєшся про це, якщо не запитаєш. Допомога іншим дозволить тобі в глибині душі відчути причетність.
Твори.
Приділили час заняттям, що зміцнюють зв'язок між лівою та правою півкулею мозку. З віком люди забувають, що означає просто радіти життю, грати та вигадувати ігри, як ми робили у дитинстві. Тому корисно знаходити час на творчі заняття – малювання, заняття музикою, співи, танці, проєктування, будівництво, готування чи декорування. Якщо твій психічний стан бажає кращого, творчість допоможе тобі знайти зцілення, виявивши себе новим способом.
Відчуй подяку.
Нарешті, згадай про дрібниці, в яких все добре, і відчуй подяку за них – адже їх так легко випустити з уваги, думаючи лише про проблеми, про те, що не виходить і в чому нам потрібно стати кращими. Так ми забуваємо про добрі речі і про те, які ми щасливчики – поки не втратимо те, що приймали як належне. Запитай себе: за що ти вдячний долі? Таких речей може бути більше, ніж ти думаєш».
Прийми те, що не можеш змінити.
Не все в житті підконтрольне. Іноді краще дозволити собі просто «бути», а не «виправляти».
Comments