Сьогодні в Україні набирає потужних обертів освітня реформа, невід'ємною частиною якої є інклюзивна складова. Обраний нашою державою напрям на створення гідних умов навчання для дітей з особливими освітніми потребами є кроком до впровадження європейських принципів та стандартів життя. Доступність якісної освіти є вагомою складовою та передумовою забезпечення прав та рівних можливостей у житті кожної дитини. Саме тому з 14 по 16 листопада 2018 року з ініціативи Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу відбулася унікальна подія! Для ініціативних, креативних педагогів Тернополя працювало освітнє трансфер-містечко інноваційних можливостей:
- це максимум корисної інформації;
- сучасні тренди й підходи в освіті;
- практичні поради та рішення;
- нешкільне середовище;
- навчання за наскрізними лініями;
- подальший професійний розвиток педагогів.
В Інклюзивній локації були задіяні фахівці КУ«ІРЦ№1»ТМР Галина Гарматій, Орислава Федінчук, Людмила Корник, Наталія Вишневська.
Запорукою успішної реалізації моделі інклюзивної освіти є ефективна співпраця вчителів, відповідних фахівців, учнів та їхніх батьків. Фахівці КУ«ІРЦ№1»ТМР до роботи в локації «Інклюзивна» запросили дитячого лікаря-психіатра, психотерапевта Тернопільської обласної клінічної комунальної психоневрологічної лікарні Ірину Срібну та керівника Спілки дітей з синдромом дефіциту уваги та гіперактивності «Дзвіночки» Наталію Міхєєву.
Усі учасники локації прагнули максимально обмінятись знаннями та досвідом для досягнення головної мети – реалізації дитиною з ООП її потенційних можливостей та підготовки до самостійного життя.
Робота у локації завершилася вихідною рефлексією та врученням сертифікатів учасникам.
Comments