18 жовтня 2019 року на базі інклюзивно-ресурсного центру практичним психологом Гарматій Галиною Ярославівною був проведений круглий стіл з практичними психологами закладів загальної середньої та дошкільної освіти на тему «Психологічний супровід дітей з ООП в умовах інклюзивного навчання».
Головна мета психологічної роботи з «особливою дитиною» - її соціалізація, підготовка до самостійного життя. У той же час потрібно стежити, щоб допомога і підтримка під час навчання не перевищувала необхідну, інакше дитина стане занадто залежною від неї. Інклюзивне навчання та виховання дітей з особливими потребами ставить перед навчальним закладом такі питання: « Як допомогти їм нормально розвиватися?» і «Як звести до мінімуму негативні наслідки спільного навчання з іншими дітьми?».
У зв’язку з цим серйозні сподівання покладаються на практичних психологів закладів освіти, на їх здатність налагодити психологічний супровід навчання таких дітей. Це закріплено в нормативно-правових актах, що визначають основні функції, зміст і завдання участі спеціалістів системи психологічної служби у запровадженні інклюзивного навчання, визначено завдання психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами практичними психологами і соціальними педагогами.
Тому під час зустрічі обговорювались такі питання:
- основні функції практичного психолога, як учасника Команди супроводу;
- нормативно-правові документи, якими повинен керуватись практичний психолог в закладі;
- алгоритм діяльності практичного психолога в умовах інклюзії;
- перелік корекційно-розвиткових програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами.
Comments