В умовах збройних конфліктів та політичної нестабільності все більше і більше дітей стикаються з тривалими стресовими ситуаціями, які виснажують їхню здатність до адаптації та підвищують ризик посттравматичних розладів.
Директор ІРЦ Бабійчук Т.М. та фахівець (консультант) Синельникова І.С. відвідали перший етап (6.11.24 - 8.11.2024) опанування методики психопрофілактичної роботи "Цілющий ліс: зрощуємо життєстійкість та базове почуття безпеки дітей", які організувала Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей». Фонд реалізує проєкт «Зміцнення життєстійкості та покращення психічного здоров'я дітей в Україні шляхом впровадження тренінгової програми для освітян» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини за фінансування Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
У зв'язку з воєнними діями на території України виникла нагальна потреба у програмах психологічної допомоги, які будуть не тільки сприяти зниженню рівня тривожності та відновленню після травматичного досвіду, а також будуть спрямовані на попередження травмування.
Основою програми є терапія природним середовищем - це інноваційний метод терапії, який застосовується на лоні природи й за якого саме природа стає партнером у процесі зцілення
Це адаптована версія напрацювань ізраїльських психологів, яка успішно пройшла апробацію в Україні.
Вона складається з 12 сесій на природі, на яких діти завдяки грі, творчості, спостереженням за природою та підтримці дорослих зміцнюють свою психологічну готовність справлятися з викликами.
コメント